top of page
day_374.jpg
222222.png

1963 yılında Marmara Turu olarak başlayan, 1966 yılında uluslararası nitelik kazanan ve 1968 yılından itibaren Cumhurbaşkanlığı himayelerine alınan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu (TUR), dünyaca ünlü bisiklet takımlarını ve elit erkekler kategorisinde dünyaca ünlü bisikletçileri Türkiye’nin doğal ve tarihi güzellikleri içinde ağırlamaktadır.

Türk bisikletinin gelişimine değer katan ve dünya bisikletinde önemli bir yeri ve marka değeri olan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, 59. yılında 21-28 Nisan 2024 tarihleri arasında düzenlenecektir.  8 gün, 8 etapta; ülkemizin gözde turizm odakları, doğal ve tarihi zenginliklerle çevrili güzergah boyunca pedalların mücadelesine sahne olurken, TUR 2024 İstanbul etabı ile sona erecektir. 

Sporcular arasında 8 gün boyunca tanık olduğumuz üst düzey rekabet ve her yıl gözde turizm merkezlerinin TUR rotasına dahil edilmesi, organizasyonu seyir zevkinin spor sevgisiyle buluştuğu bir bisiklet şöleni haline gelmiştir. 2008 yılından bu yana ulusal ve uluslararası kanallarda canlı yayınlanan Türkiye görüntüleri ülkemizin doğal güzellikleri ve kültürel mirasının milyonlarca izleyiciye ulaştırılması bakımından vazgeçilmez bir fırsat sunmuş,  Türkiye’de bisiklet sporunun gelişmesine katkı sağlayan önemli bir hamle olmuştur. Bisiklet sporunda ilk Avrupa Şampiyonluğu, uluslararası bisiklet takımlarımızın kurulması, 2008 yılından itibaren önce dağ bisikleti ve ardından  yol bisikletinde Olimpiyat oyunlarına katılmamız, bisiklet endüstrisinin canlanması, ülke genelinde hem amatör hem profesyonel bisikletçilerin katılabildiği organizasyonalrının sayı ve niteliğinin artması, sağlıklı yaşam için bisiklete binen yurttaşlarımızın sayısındaki yükseliş şüphesiz “Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu”nun yarattığı ivmenin eseridir.

“Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu” her gün yaklaşık 1.000 kişinin bir etaptan diğerine hareket ettiği dev bir açık alan organizasyonu olarak, sportif ve lojistik unsurlar bakımından dinamik organizasyon yapısıyla Türkiye'nin spor organizasyonu tecrübesi bakımından örnek teşkil eden global bir marka olarak öne çıkmaktadır. Ülkemizde bisiklet sporunun yaygınlaşmasına ve gelişmesine, televizyon yayınları yoluyla Türkiye’nin turizm tanıtımına katkı sağlayan organizasyon köklü geçmişi ile ülkemizin yükselen değeri olmayı sürdürmektedir. Hem karadan, hem uçak ve helikopterler ile havadan çekimi yapılarak takip edilmekte ve her gün 2 saatin üzerinde süreyle ulusal ve uluslararası kanallarda canlı yayınlanmaktadır. Dünya'nın yegane Kıtalararası Bisiklet Turu, 2008 yılından bu güne 120’nin üzerinde ülkede, ulusal ve uluslararası prestijli kanallar aracılığıyla Dünya genelinde geniş bir erişim ağına ulaşmıştır.

 

     Bisiklet tutkusunun, kültürünün, kullanımının giderek daha da arttığı, performans bisikletlerimizin başarıları, uluslararası organizasyonların verdiği motivasyon ve medyanın katkıları ile erişimi yükselen Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, resmi sosyal medya hesapları ve web sitesi ile üst düzey mücadelenin heyecanı; TUR öncesinde, sırasında ve sonrasında güncel içeriklerle takipçilerin heyecana ortak olması sağlanacak

Siz de bizimle birlikte bu deneyime ortak olmak ister misiniz ?

Bu yıl 59.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun ve bisiklet sporunun daha geniş kitlelere yayılması amacıyla, tüm masraflarını üstlenerek influencerlarımızı bu eşsiz tura davet ediyoruz.

TUR_presented_by.png

Influencer
        Ön Talep
                Başvuru Formu

bottom of page